Moda damska

Modne baleriny damskie wiosna 2021

Wygodne i modne buty na wiosnę? Oczywiście baleriny. To jeden z nielicznych modeli, które niemal nie wychodzą z mody, a odpowiedni ich wybór pozwoli cieszyć się nimi przez wiele sezonów.

Skąd wzięły się baleriny?

Damskie balerinki deezee.pl/balerinki to obuwie, które swój początek miało oczywiście w tańcu baletowym. Początkowo były to po prostu płaskie buty ze skórzaną podeszwą i materiałem dokładnie przylegającym do stopy, posiadały też stabilizującą gumkę na kostce. Z tańca klasycznego ten rodzaj obuwia dość szybko został przeniesiony na ulice, a kobiety ceniły go przede wszystkim za wygodę.

Jednak prawdziwej popularności baleriny damskie doczekały się w latach 50., w głównej mierze dzięki aktorce i ikonie stylu Audrey Hepburn, która uwielbiała nosić ten rodzaj butów na co dzień. Sama będąc w młodości tancerką, ubolewała nad swoim wysokim wzrostem i nie przepadała za popularnymi wówczas szpilkami.

Jej szczupła sylwetka ubrana w sweterek, spodnie nad kostkę i buty na płaskim obcasie przeszła już do legendy jako wzór do naśladowania dla stylowych kobiet.

Współczesne balerinki

Baleriny są obecnie jednym z najpopularniejszych, najwygodniejszych i najbardziej uniwersalnych butów dostępnych w sprzedaży. Kobiety chętnie sięgają po nie nie tylko na co dzień, lecz również na bardziej oficjalne okazje.

Wybierać mogą spośród wiele modeli: od tych miękkich, z zaokrąglonym noskiem i zupełnie płaską podeszwą (te najbardziej przypominają swój pierwowzór), przez klasyczne na kilkucentymetrowym obcasie, ozdobione elegancką klamerką, kokardką lub kontrastowym noskiem, aż po bardziej szalone modele zgodne z aktualnymi trendami.

Jak nosić baleriny?

Z pewnością wiele kobiet zastanawia się, czy baleriny to odpowiednie obuwie dla nich. Filigranowa Audrey Hepburn prezentowała się w nich zjawiskowo, co jeśli jednak nie możemy poszczycić się podobną fizjonomią? Odpowiedź jest prosta: baleriny są dla każdego, ważne jednak, by wybrać odpowiedni dla siebie model.

Najbardziej uniwersalne będą te na niewielkim obcasie, z lekko wydłużonym noskiem oraz wykonane z dobrej jakości skóry w stonowanym kolorze.